Style wnętrzarskie 2018, czyli modne meblowanie

Czym jest modne wnętrze? Pewną zgodnością pomiędzy panującymi trendami i naszymi wyborami estetycznymi. To wnętrze, które ma w sobie wyróżniające je elementy i niepowtarzalny klimat. Modne stylizacje i katalogowe rozwiązania mogą nas prowadzić, ale zawsze pamiętajmy o tym pierwiastku niezwykłości, który pozostaje kwestią indywidualną. Dlatego warto poznawać interesujące aranżacje i poddawać je własnym przekształceniom. Co zatem będzie modne we wnętrzu w przyszłym roku? 

Po pierwsze regionalizm

Mieszkamy w globalnej wiosce, po której poruszamy się przy użyciu kilku kliknięć. Poznajemy bez trudu style regionalne z całego świata i to one od dłuższego czasu zdobywają nasze serca i wnętrza. Lubimy regionalizm w domu i w ogrodzie, w różnej odsłonie. Jako całościową koncepcję wnętrzarską czy ogrodową albo jako jej efektowne dopełnienie.

W 2018 roku nadal modne będzie ubieranie wnętrz w lekkim i romantycznym stylu prowansalskim oraz skandynawskim. Białe meble, delikatnie zdobione, z uroczymi witrynami ze szprosami. To na pewno nie wyjdzie z mody jeszcze przez długi czas. Oprócz takich stonowanych stylizacji regionalnych podobać się będą wielokolorowe i niemalże szalone odwołania do bogatej sztuki egzotycznej, na przykład meksykańskiej czy hiszpańskiej.

Motywy inspirowane tamtymi światami warto umieszczać we wnętrzach, ale też w ogrodzie, chociażby na oryginalnym patio. Intensywne kolory (niczym z obrazów Fridy Kahlo) i meksykańska terakota (w łazience, w kuchni czy nawet w salonie). To sprawdzi się w modnym wnętrzu 2018.

Warto również zwrócić uwagę na piękno polskiego folkloru, którego motywy mogą pojawić się nie tylko w kuchni w postaci kolorowych malowanek i wycinanek (umieszczonych na oknie czy na ścianie). Folklor polski to także niepowtarzalne rzeźby drewniane, które wprowadzą do ogrodu refleksyjny walor.

Po drugie minimalizm

Z całą pewnością w 2018 roku rozwijać będzie się tak bardzo popularny obecnie trend minimalistyczny. Meble pokojowe, meble biurowe, meble kuchenne, meble ogrodowe. Wzory tych wszystkich przedmiotów coraz bardziej się upraszczają. Do czystej i niczym niezakłóconej formy, która sama w sobie stanowi najwyższą jakość.

Po trzecie postindustrializm

Obok trendów romantycznych, naturalistycznych i regionalnych pojawia się minimalizm, który często łączy się z fascynacją dawnym światem przemysłowym. Inspiracje płynące ze starych pomieszczeń fabrycznych, zakładowych, magazynowych, rozwija się na różne sposoby


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/