Meble gabinetowe stylowe – stwórz męską przestrzeń do pracy

Stare przysłowie mówi, że „jak nas widzą, tak nas piszą”. Jeżeli prowadzisz własny biznes, masz kontakt z klientami i przyjmujesz ich w swoim gabinecie, nie możesz zapomnieć o jego urządzeniu. Na jaki styl i meble się zdecydować?

Nowoczesne kontra stylowe meble

Styl skandynawski czy minimalistyczny to oczywiście aktualnie najpopularniejsze style, z jakimi można się spotkać zarówno w mieszkaniach, jak i gabinetach. Jeżeli nie chcesz mieć gabinetu podobnego do innych, najlepiej zrobisz, wybierając meble stylowe. Z jednej strony są one solidne i praktyczne z jednej strony, a z drugiej eleganckie.

Jeżeli chodzi o meble gabinetowe, to bardzo często kobiety decydują się na białe sprzęty, mężczyźni zaś wybierają ciemniejsze kolory, np. wiśnię, wenge czy orzech. Taki gabinet uchodzi za bardziej przytłaczający, ale jednocześnie osoba w nim się znajdująca wzbudza respekt.

Proste, ale bogate formy

W męskim gabinecie powinny znaleźć się meble proste i masywne. Jednocześnie proste formy, jak np. prostokątne biurko, mogą zostać wykończone estetycznymi zdobieniami czy stylowymi okuciami.  To sposób, aby ożywić ciemne biurko, a jednocześnie wprowadzić do pomieszczenia odrobinę luksusu.

Choć w męskim gabinecie powinno być ekskluzywnie i stylowo, to musi być też praktycznie. Jeżeli chodzi o funkcjonalność mebli, to np. biurko powinno być wyposażone w praktyczne szuflady, w których będzie można trzymać np. dokumenty lub przybory piśmiennicze.

Jakie meble poza biurkiem?

Biurko to oczywiście najważniejszy meble w każdym gabinecie. Aby jednak przestrzeń była funkcjonalna, powinny znaleźć się w niej także inne sprzęty, a dokładniej:

  • Obrotowe krzesło. Dopełnieniem biurka jest oczywiście odpowiednie krzesło. W gabinecie najlepiej sprawdzi się ergonomiczne krzesło obrotowe. Nawet wówczas, gdy będziesz korzystał z tego krzesła przez wiele godzin, nie będziesz narzekał na ból pleców czy dyskomfort.
  • Komoda. Duża, solidna komoda to dodatkowe miejsce na opasłe segregatory czy książki. Alternatywą lub uzupełnieniem może być przeszklona biblioteczka, w której znajdą się oprawione w skórę książki.
  • Kącik wypoczynkowy. W gabinecie nie tylko się pracuje, lecz także spotyka z klientami lub współpracownikami. Dlatego obowiązkowym punktem każdego eleganckiego męskiego gabinetu jest duża kanapa i fotele.
  • Stolik lub ława. Podczas spotkań może pojawić się konieczność omówienia dokumentów. Najlepiej zrobić to przy kawie. W pomieszczeniu nie może zatem zabraknąć stolika, na którym będzie można postawić porcelanę.

Aby wszystkie meble, które znajdą się w Twoim gabinecie tworzyły spójną całość, najlepiej zrobisz, kupując gotowy zestaw. Ciekawą propozycją jest komplet mebli gabinetowych Milano, w którym znajdują się wszystkie wyżej wymienione sprzęty.

Źródło: https://artstylmeble.pl/pol_m_Meble-Stylowe_Meble-Gabinetowe_Biblioteki-i-biurka-222.html


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz wiecje Hoker do kuchni z oparciem eonlinemall.com