Dom drewniany udekorowany naturą

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na zamieszkanie w domu drewnianym, postawionym w technologii szkieletowej. Budynki tego typu wyglądają bardzo różnie. Niektóre projekty zachowują klasyczną stylistykę. Na przykład piętrowe domy z dachem dwuspadowym. Inne są bardziej awangardowe, skomponowane poniekąd z brył. Szkieletowy dom drewniany może także na zewnątrz akcentować swoja naturalność. Głównie poprzez elewację drewnianą.

Struktura drewna

Dom drewniany może stać się punktem wyjścia dla aranżacji wykorzystującej urodę drewna. Zwłaszcza gdy posiada drewnianą werandę, wychodzącą na ogród, w którym przeważają rodzime gatunki roślin. W takim miejscu warto mnożyć drewniane motywy. Chociażby w postaci okiennic w rustykalnym stylu czy mebli ogrodowych z drewna. Uroczo zaprezentują się również małe płotki wewnątrz ogrodu, wyznaczające na przykład granice ogródka warzywnego i strefy wypoczynku, w której rozłożymy parasole do ogrodu.

Wdzięk rattanu

Materiałem, który z całą pewnością wyeksponuje naturalne piękno drewnianej architektury, jest rattan. Dekoracje zrobione z niego wdzięcznie ozdobią drewnianą werandę. Mogą to być rattanowe kosze, w których zasadzimy różowe petunie. Lub lampiony, którymi posłużymy się do stworzenia romantycznego klimatu wieczornego. Przede wszystkim w okolicy drewnianego domku warto postawić meble ogrodowe rattanowe, które wyglądają stylowo i finezyjnie.

Szlachetność kamienia

Naturalny i swojski charakter drewnianego domu z całą pewnością podkreślą wszelkie formy wykonane z kamienia naturalnego. Inaczej niż w przypadku minimalistycznej architektury motywy kamienne nie powinny być równe, ale powinny naśladować naturę. Mogą to być ogrodowe wodospady, sadzawki czy źródełka, malownicze usypiska.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts