Idealny fotel do pracy – jak go wybrać?

Praca biurowa przez wielu uważana jest za najlepszą – pozycja siedząca, brak wysiłku fizycznego, komfort. Osoby pracujące jednak na takich stanowiskach bardzo szybko zauważają negatywne aspekty pracy przy biurku. Najczęściej są to ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz piersiowym. Skąd bierze się ból? Czy możliwe jest jego zmniejszenie? Oczywiście – za sprawą odpowiedniego fotela biurowego!

Czy fotele biurowe obrotowe mogą zmniejszyć dolegliwości bólowe pracowników biurowych?

Pracownicy biurowi najczęściej skarżą się na dolegliwości pochodzące z lędźwiowego i szyjnego odcinka kręgosłupa. Ból tych części ciała wynika z nadmiernego przeciążenia mięśni oraz ich ciągłego napięcia. Problemem są zarówno źle profilowane krzesła jak i fakt, że pracownicy biuro bardzo rzadko decydują się na odejście od biurka i wykonania prostych ćwiczeń rozciągających co jakich czas. Efektem kręgosłup boli coraz bardziej, a my zamiast szukać przyczyny udajemy się do lekarza po leki przeciwbólowe.

Zakup odpowiednich foteli biurowych obrotowych okaże się najlepszą inwestycją w nasze zdrowie, szczególnie jeśli faktycznie wiele czasu spędzamy pracując przy komputerze. Fotele biurowe obrotowe znajdziemy w profesjonalnych sklepach z meblami biurowymi, np. na krzesloteka.pl.

Fotele biurowe obrotowe – jak kupować je z głową?

Podstawą w wyborze krzesła obrotowego biurowego jest konstrukcja i profilowane. Wykorzystane materiały muszą być odporne na odkształcanie, łamanie, pękanie. Profilowanie oparcia i siedzenia musi wspierać nasze zdrowie i sprawiać, by mięśnie kręgosłupa mogły się odprężyć. Kluczowa jest także możliwość regulowania wysokości siedziska, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie krzesła do swojego wzrostu. Poprzez regulowanie odchylenia oparcia będziemy mogli przyjąć wygodniejszą pozycję.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts