Pielęgnacja mebli z rattanu

Pielęgnacja mebli z rattanu

Wyposażenie balkonów i tarasów ma nieustanny kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać jego strukturę i negatywnie wpływać na wygląd. Aby ulubione krzesła czy fotele ogrodowe wiernie służyły Ci przez długie lata, powinieneś należycie o nie zadbać. Jak pielęgnować meble zbudowane z naturalnego rattanu? Sprawdź!

Czyszczenie i konserwacja

Podstawą codziennej pielęgnacji rattanowego wyposażenia jest regularne usuwanie z niego kurzu za pomocą miotełki,  odkurzacza z wąską końcówką albo szczotki nylonowej lub ryżowej. Ważne jest, aby nie czyścić tego typu mebli i dodatków myjkami parowymi albo dużą ilością wody. Jeśli odkurzanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, użyj szmatki delikatnie nawilżonej wodą.

Nie zapominaj o impregnacji! Meble z rattanu i wikliny będą zabezpieczone przed zanieczyszczeniami i wilgocią, jeśli będziesz regularnie zabezpieczał ich powierzchnię specjalnymi środkami do pielęgnacji i impregnacji naturalnych materiałów.

Pokrowce na meble z rattanu

Meble z rattanu zachowają swoją nienaganną formę przez wiele lat, jeśli będziesz zabezpieczać je odpowiednimi pokrowcami. Kupując osłony na meble, nie zdawaj się na przypadek. W sklepie przeważają pokrowce z powłokami winylowymi. Tego typu materiały pod wpływem mrozu sztywnieją, a następnie pękają. W ogrodzie zdecydowanie lepiej sprawdzą się lekkie, nowoczesne pokrowce wykonane z poliestru i przepuszczającej powietrze membrany. Tego typu tkanina zachowa swoją miękkość niezależnie od aury i będzie nieprzemakalną barierą dla czynników zewnętrznych. Co ważne, oddychający materiał zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod osłoną nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

uylerlake.com me-project.org ltraps.com