Czym różni się rattan a technorattan?

Wybór mebli ogrodowych nie jest trudny – szeroka oferta topowych producentów sprawia, że bez trudu znajdziemy eleganckie meble, idealne do aranżacji nowoczesnej czy klasycznej. Wśród kupujących meble często pada pytanie: czy rattan a technorattan różnią się od siebie? Okazuje się, że tak – różnice są kolosalne!

Naturalny rattan a technorattan syntetyczny

Szukając pięknych mebli ogrodowych zdecydowana większość z nas postawi na technorattan – meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ścieranie. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, dostępnym w szerokiej palecie kolorów. Jego wygląd do złudzenia przypomina naturalny rattan, jednak syntetyczna struktura jest znacznie odporniejsza od naturalnych pnączy rattanowych. Technorattan nie chłonie brudu, wilgoci, nie jest podatny na działanie zmiennych temperatur – to idealne rozwiązanie do polskich ogrodów, ale również na balkony czy tarasy. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach – aluminium malowane jest proszkowo, przez co nie jest ono podatne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Zastanawiając się, czym różni się rattan a technorattanodpowiadamy: to przede wszystkim produkt, którego wierzch pokrywa plecionka syntetyczna.

Rattan a technorattan – zalety rattanu

Naturalny rattan ceniony jest przede wszystkim za niepowtarzalny urok, elegancję oraz możliwość zaprojektowania pięknej przestrzeni wypoczynkowej. Rattan doskonale sprawdza się również jako element wyposażenia werand czy balkonów. Rattan jest materiałem nieco delikatniejszym, dlatego w okresie jesieni i zimy powinien być on przechowywany wewnątrz pomieszczeń, najlepiej przykryty przewiewną tkaniną. Dzięki temu nie będzie on narażony na wilgoć lub nadmierne przesuszanie.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ oura.org https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/