Łóżeczko dziecięce w sypialni rodziców

Wielu rodziców przygotowując się na powitanie nowego członka rodziny decyduje się na umieszczenie łóżeczka dziecięcego w swojej sypialni. Jedni uważają, że nie jest to zbyt dobry pomysł i dziecko od początku powinno spać w osobnym pomieszczeniu. Jednak jak wskazują badania od 30 do 40 procent rodzin śpi z dzieckiem w swoim łóżku.

Czy dziecko powinno spać z rodzicami w jednym łóżku?

Często to mamy maluchów przyzwyczajają je do spania w swojej obecności. W ciągu nocy kilkukrotne wstawanie do karmienia i przemieszczanie się od innego pokoju jest dość kłopotliwe. Wygodniej jest pozostawić dziecko w sypialni. Także w tej kwestii zdania są podzielone, bowiem pierwsze grupa rodziców po nocy spędzonej z dzieckiem w jednym łóżku jest niewyspana, inni są zdania, że wspólne spanie tworzy niepowtarzalną bliskość całej rodziny.
Przed zdecydowaniem się na wspólne spanie należy upewnić się, że w łóżku jest wystarczając dużo miejsca dla nowego członka rodziny. W przeciwnym razie będzie trzeba zainwestować w nowy mebel. Dostępne standardowe łóżka drewniane o wymiarach 160×200 cm dostarczą wystarczając dużo miejsca dla całej trójki.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką