Oświetlenie w sypialniach

Dekorując mieszkanie zazwyczaj niewiele czasu poświęcamy na problem oświetlenia – uwagę zwracamy na wygląd lamp, rodzaj kloszów, rzadziej na to, ile światła oddają oraz to, czy faktycznie okażą się funkcjonalne. Warto jednak zastanowić się nad tym głębiej, gdyż jakość lamp i ilość oddawanego światła bezpośrednio wpłynie na komfort w mieszkaniu i zdrowie naszych oczów. Jakie lampy wybierać do sypialni, gdzie lubimy odpocząć przy książce?

Unikajmy zabudowanych kloszy!

Sypialnie powinny być miejscem dopasowanym do odpoczynku oraz relaksowania się. Wiele osób jest zdania, że jedynie meble nowoczesne pozwolą stworzyć odpowiedni klimat. Warto pamiętać, że w sypialni powinna znaleźć się przynajmniej jedna komoda czy szafa, niewielkie szafki nocne – to właśnie na tych ostatnich ustawiać będziemy lampki nocne. Wybierajmy lampki o niewielkich kloszach – im większy czy głębszy klosz tym mniej światła oddawanego przez żarówkę. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się lampki wzorowane na lampach z pracowni kreślarskich. Instaluje się je na ścianach, mają składaną konstrukcję, przez co możemy dopasować kąt padania światła.

Jeśli w mieszkaniu znajdują się dzieci czy osoby starsze zasadne może okazać się wykorzystanie oświetlenia podłogowego, działającego na czujnik ruchu. Takie oświetlenie włącza się w określonych godzinach, kiedy domownik zaczyna się poruszać. Takie światło nie oślepi, ale pozwoli na bezpieczne dotarcie do łazienki po zmroku.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/ https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/