Kupujemy szafę – jak wybrać ją z głową?

Kupno szafy to spore wyzwanie, szczególnie kiedy nie dysponujemy dużymi pomieszczeniami. Nieodpowiednio dobrana szafa postawiona w złym miejscu jest w stanie zmniejszyć wizualnie pomieszczenie i sprawić, że pokój stanie się ciemniejszy, mniej przyjemny. Na szczęście producenci oferują nam liczne modele interesujących szaf dedykowanych do sypialni, pokojów dziennych czy przedpokojów. Co warto o nich wiedzieć?

Jaki materiał na szafę?

Szafy i komody (np. komody młodzieżowe) tworzone są zazwyczaj z płyt drewnianych, ale popularnymi materiałami są również płyty syntetyczne oraz lite drewno. Płyty drewniane zabezpieczane są okleinami, dzięki czemu do wnętrza mebla nie wnika brud, wilgoć, pleśń. Drewno jest też odpowiednio zabezpieczone przed ścieraniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Szafy możemy kupować w formie gotowej (kiedy zleży nam na czasie) lub też zamawiać je na konkretny wymiar. W drugim przypadku jest to zasadne, kiedy pragniemy wstawić szafę we wnękę wypełniając ją jednocześnie szczelnie.

Coraz więcej producentów oferuje również możliwość samodzielnego projektowania wnętrza szafy. Zazwyczaj klienci mogą samodzielnie zadecydować, ile miejsca przeznaczają na ubrania wiszące, ile półek ma znajdować się wewnątrz.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

ganos.com zemydlaciebie.pl zobacz wiecje