Aranżacje łazienki z wanną

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu. Z rana ma pomóc nam wyjść do pracy lub do szkoły, wieczorem zaś dawać możliwość wytchnienia. Dbamy w niej o higienę ciała, ale i o relaks umysłu – nie ma nic przyjemniejszego, niż odpoczynek po ciężkim dniu w postaci długiej kąpieli z pachnącymi olejkami! Małe, domowe SPA pozwala na ukojenie nerwów i poświęcenie chwili tylko dla siebie – właśnie z tego względu niezwykle popularne są aranżacje łazienki z wanną. Jak sprawić, by to pomieszczenie było wyjątkowym miejscem w domu? Podpowiadamy: użyć odpowiednich kolorów!

Wanna łazienkowa – co trzeba wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na zakup wanny do łazienki, należy wziąć pod uwagę aspekt jej metrażu. Nie każda przestrzeń stwarza możliwość zamontowania jej – ważny jest kształt pomieszczenia, długość ścian, a także umiejscowienie drzwi i okna. Sposób, w jaki zostaną rozmieszczone poszczególne elementy armatury, zależy właśnie od nich: niektóre łazienki są po prostu za małe na to, by móc zamontować w niej wannę. Np. jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, ale ma kształt zbliżony do prostokąta i nie posiada okna, taka opcja jest możliwa – jedyną niedogodnością może być jedynie uczucie ciasnoty. Mimo wszystko można mu zaradzić, wybierając odpowiednie kolory ścian!

Pomysłowe aranżacje łazienki

Jakie kolory dobrze sprawdzą się w łazience z wanną? Jeżeli pomieszczenie jest duże, to w zasadzie nie istnieją żadne ograniczenia: na większych metrażach dobrze wyglądają nawet bardzo ciemne kolory, takie jak brązy, fiolety czy intensywne czerwienie. Sprawdzi się także zastosowanie kontrastu, np. ciemnych ścian z jasną armaturą i dodatkami w jaskrawym kolorze. Sytuacja komplikuje się nieco w przypadku małych metraży – aranżacje łazienki tego typu wymagają nieco większych przygotowań. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby utrzymać je w jasnej kolorystyce: pastele, biel, szarości i błękity to najbezpieczniejsze kolory i sprawdzą się w każdej małej łazience. Optycznie powiększą ją także jasne glazury bez wzorów, jasna armatura oraz duże lustra. Prosta wanna będzie dobrze wyglądała w łazience o podłużnych kształtach, owalna zaś – w kwadratach.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

riagematterstokids.org color.net Stolik pomocniczy na laptopa