Meblościanki pokojowe wracają do łask

Przez wiele lat meblościanki kojarzyły się z komunistyczną bylejakością i tandetą. Wykonane seryjnie komplety mebli z różnymi szafkami i szafeczkami, obowiązkowo wykonane z drewnopodobnej płyty na wysoki połysk, gościły w wielu domach. Po latach w sklepach meblowych daje się zauważyć ciekawy trend: klienci coraz chętniej wybierają zestawy mebli, które zajmują jedną ścianę w pokoju. Meblościanki pokojowe wracają do łask?

Dlaczego warto wybierać meblościanki

Ten rodzaj mebli, w których można połączyć w jedną całość wykorzystując różne rodzaje szaf i szafek stojących z półkami i komodami, kojarzony jest najczęściej z pokojami dziecięcymi i młodzieżowymi. Wybór różnego rodzaju szafek, do których można dopasować biurko, zazwyczaj spełnia wszelkie oczekiwania młodych użytkowników. Jednak projektanci poszli dalej, tworząc meblościanki do salonów i pokojów dziennych. W tym przypadku meblościanka nie składa się już z ciągu szafek o jednakowej wysokości, wręcz przeciwnie: współczesna meblościanka może wykorzystywać dwie stojące szafki zewnętrzne średniej wysokości, do których dopasowana jest szafka na zestaw telewizyjny. Przestrzeń z telewizorem, który zajmuje centralną część meblościanki, może zamykać zawieszona powyżej otwarta półka.

Meblościanki, które można obecnie spotkać w ofercie salonów meblowych, bardzo często wykorzystują meble o różnej wysokości, co odróżnia je od meblościanek sprzed lat. W takich meblościankach coraz częściej są obecne przeszklone witryny i biblioteczki, które umożliwiają efektowną ekspozycję posiadanych woluminów. Podobnie jak przed laty także obecnie najchętniej wybierane są meblościanki w kolorze zbliżonym do drewna, choć równie często wybierane są meble wykończone jednolitymi okleinami w kolorze bieli czy czerni. Meble stanowiące przemyślaną całość wybierane są najczęściej z myślą o umeblowaniu salonu, jednak równie dobrze można po nie sięgać meblując pokój dzienny, jadalnię czy nawet kuchnię. Przy wyborze meblościanki warto się kierować przede wszystkim przeznaczeniem pokoju: w pokojach dziennych, gdzie często ogląda się telewizję, nie sprawdzą się witryny i komody.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts