Jaki kolor karnisza jest trendy – satyna, mosiądz chrom czy czarny nikiel?

Firany zawieszone w oknach to funkcjonalna dekoracja okna. Zwłaszcza te z gęsto tkanych tkanin stanowią skuteczną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Aby jednak okienne dekoracje prezentowały się nienagannie, muszą być upięte na odpowiednim karniszu, który powinien doskonale harmonizować z aranżacją wnętrza.

Jakie karnisze wybrać, żeby dekoracja okna wyglądała stylowo

Według najnowszych trendów panujących w modzie wnętrzarskiej karnisze powinny być zamontowane bezpośrednio nad oknem i najlepiej jeśli będą wykonane z metalu. Wbrew pozorom najmodniejsze karnisze to nie okrągłe drążki, a raczej te, o prostokątnych profilach tzw. karnisze apartamentowe. Idealnie wpasowują się w nowocześnie urządzone wnętrza, gdzie prezentują się niezwykle efektownie. Takie geometryczne formy nowoczesnych karniszy świetnie harmonizują z minimalistycznym wystrojem wnętrz, ale będą także pasowały do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim.

Najmodniejsze kolory karniszy apartamentowych

Chłodna satyna, stare złoto, mosiądz czy chrom to wciąż dominujące i najmodniejsze kolory karniszy apartamentowych. Coraz częściej spotkać można także ramy w kolorze czarnego niklu, czyli w nieco ciemniejszej kolorystyce, po którą chętnie sięgają projektanci podczas aranżacji wnętrz. Karnisze w tym kolorze świetnie wpasowują się w pomieszczenia urządzone w ciemnej kolorystyce, ale będą równie dobrze wyglądać w jasnych wnętrzach.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts