Wybieramy fotele biurowe

Modernizacja albo remont biura to okazja do całościowego spojrzenia na temat wymagań technicznym tego stanowiska pracy. Szybko okazuje się, że nie jest to takie proste, ponieważ trzeba spełnić wiele wymagań dotyczących oświetlenia, wentylacji, ogrzewania, klimatyzacji. Jedyna rada w takiej sytuacji to zlecić projekt fachowej firmie. Najlepiej zrobić to kompleksowo, zlecając również aranżacje wnętrza i dobór mebli biurowych.

Dlaczego takie podejście jest najlepsze? Okazuje się, że wymagania wobec mebli biurowych są dosyć restrykcyjne i trzeba wiedzieć jakie meble będą najlepsze. Najwięcej wymagań muszą spełniać fotele biurowe z uwagi na to, że praca siedząca w dużym stopniu obciąża kręgosłup, zwłaszcza przy złej albo wymuszonej pozycji ciała. Dotyczy to przede wszystkim foteli do pracy stałej.

Fotel biurowy do stałej pracy to fotel obrotowy, na pięcioramiennym stelażu z kółkami do przesuwania fotela. Konieczność zapewnienia stabilności oraz wytrzymałości powoduje, że fotel biurowy jest ciężki, ale to jest raczej jego zaleta. Ochrona kręgosłupa wymaga, aby oparcie fotela i siedzisko było wyprofilowane zgodnie z kształtem pleców i nóg pracownika. Ponadto fotel musi mieć regulacje wysokości siedziska i pochylenia oparcia, a wszystko w trosce o dopasowanie fotela do konkretnego człowieka. Fotele najwyższej klasy są droższe, ale opcji regulacji mają kilkakrotnie więcej. Bardzo istotny jest wybór materiału obiciowego na siedzenie i oparcie. Skóra naturalna dodaje prestiżu, ale wielogodzinne siedzenie wymaga aby obicia fotela przepuszczały powietrze, mówiąc potocznie muszą „oddychać”. Inaczej pracownik będzie się pocił i odczuwał dyskomfort. Te wymagania najlepiej spełnia siateczka i takich właśnie foteli poszukują pracownicy. Jeżeli pracujemy w domu albo mamy w domu gracza komputerowego, to również szukajmy takich właśnie foteli.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ zobacz