Skórzane meble – czy to dobry wybór?

Meble wypoczynkowe w salonie stanowią serce każdego domu. To tam można oddać się chwili relaksu po pracy. Warto więc upewnić się, że wybór padnie na taki rodzaj tapicerowania, który będzie odpowiadał indywidualnym gustom i potrzebom. Przeczytaj krótki poradnik, aby upewnić się, że skórzane meble to dobry wybór dla Twojego domu.

Meble tapicerowane – skóra czy materiał?

Podczas urządzania wymarzonego salonu nadchodzi moment, w którym trzeba wybrać centralny element tego wnętrza, który potem stanie się sercem naszego domu. Tutaj pojawia się dylemat – wybrać mebel obity skórą czy tkaniną? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a finalny wybór zależy już od indywidualnych potrzeb.

Istnieje kilka różnic między meblami skórzanymi a tymi z materiału. Po pierwsze, skóra nie pochłania kurzu ani roztoczy, więc świetnie się sprawdzi w domu alergika. Ponadto, w przypadku tekstyliów, utrzymanie czystości może być utrudnione. Materiał wchłania zanieczyszczenia i tworzą się na nim plamy, które mogą wymagać profesjonalnego czyszczenia. W przypadku skórzanego obicia natomiast wystarczy woda z mydłem.

Zalety skórzanych mebli

Skórzane meble – klasa i elegancja

Skórzane meble mają swoich oddanych fanów z wielu powodów. Jednym z nich są ich niezaprzeczalne walory estetyczne, tak jak w przypadku mebli dostępnych w salonach Meble Pyka. Skóra jest szlachetnym materiałem, który nada każdemu wnętrzu elegancki, wyrafinowany ton. Ponieważ skóra jest pochodzenia naturalnego, każdy mebel z niej wykonany jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Wypoczywając na skórzanej kanapie z pewnością można poczuć powiew luksusu.

Skórzane meble – wygoda

Meble wypoczynkowe wykonane z naturalnej skóry dają niepowtarzalne uczucie komfortu. Skórzane obicie charakteryzuje się tym, że może ulegać rozciąganiu i kurczeniu. Dzięki temu, że skóra jest plastyczna, materiał cały czas pracuje i idealnie dostosowuje się do ciała. Elastyczne właściwości skóry sprawiają, że można „zatopić się” w fotelu. 

Skórzane meble – wytrzymałość

Przy odpowiedniej pielęgnacji skórzane meble mogą służyć przez długie lata. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni preparat konserwujący i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Z biegiem czasu skóra nabiera też niepowtarzalnego charakteru, nie tracąc przy tym uroku i funkcjonalności. Skórzane meble charakteryzuje ponadczasowa elegancja, nie trzeba więc martwić się zmienną modą i trendami.

Pielęgnacja skórzanych mebli

Aby meble obite skórą mogły cieszyć przez długie lata, możemy zastosować kilka zabiegów pielęgnacyjnych:

  • czyszczenie wodą z mydłem – należy pamiętać, aby szmatka była wilgotna, a nie mokra,
  • wcieranie oleju lnianego lub odżywki dla dzieci – w ten sposób nawilża i nabłyszcza się skórę, 
  • mycie mydłem do siodeł – taki preparat wyczyści, nawilży i nabłyszczy obicie.

Wady mebli skórzanych

Głównym powodem, dla którego niektórzy nie decydują się na meble skórzane, jest ich wysoka cena. Za skórzany narożnik lub sofę trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż za odpowiednik obity tkaniną. Warto jednak pamiętać, że skóra jest materiałem luksusowym, więc jej cena musi to odzwierciedlać. 

Problematycznym aspektem skórzanych mebli jest również korzystanie z nich w okresie letnim. Kontakt ciała pokrytego potem ze skórzanym obiciem może być mniej przyjemny, niż w przypadku mebli tapicerowanych tekstyliami. 

Meble skórzane nie są odpowiednim wyborem dla osób, które posiadają w swoim domu zwierzęta, takie jak koty lub psy. Na naturalnym materiale mocno widoczne są wszelkie zadrapania i ugryzienia, które mogą zostawiać pupile. Renowacja tak uszkodzonego materiału jest trudna i kosztowna. Z tego samego powodu lepiej wstrzymać się przed inwestycją w skórzane meble, jeśli jesteśmy rodzicami małego dziecka. 

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts