Modelowanie ciała podciśnieniem – sprawdź, jak działa zabieg endermologii

Masaż to jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie korzystnych procesów w tkance podskórnej. Żeby jednak przyniósł szybkie i wyraźne efekty modelowania ciała, powinien być bardzo intensywny, czego nie sposób osiągnąć przy pomocy rąk. Dlatego właśnie powstały zabiegi aparaturowe, których działanie opiera się na masażu podciśnieniowym. Wyjaśniamy, jak endermologia pomaga w kompleksowym modelowaniu ciała.

Endermologia, czyli modelowanie ciała podciśnieniem

Endermologia, nazywana też masażem podciśnieniowym, to skuteczna i mało inwazyjna metoda modelowania ciała poprzez mechaniczną stymulację skóry. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia i trwa około 30 minut. Na ciało zakładany jest specjalny kombinezon, który ułatwia prowadzenie głowicy po skórze. Jak wyjaśnia ekspert z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt przy ul. Królewicza Jakuba 37 w Warszawie, endermologia polega na zasysaniu fałdów skóry, a następnie ich rolowaniu we wszystkich kierunkach.

Na skutek endermologii dochodzi do silnego pobudzenia tkanki podskórnej. Dzięki intensywnemu masażowi aktywizują się uśpione komórki w głębokich warstwach skóry. Endermologia pobudza produkcję kolagenu w skórze, a także lipolizę, czyli „rozpuszczanie” tkanki tłuszczowej. Zainicjowane procesy regeneracyjne prowadzą do redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia cellulitu oraz ujędrnienia skóry.

Jakich efektów można się spodziewać po endermologii?

Endermologia nie jest metodą odchudzania, ale modelowania ciała – wspomaga efekty diety i aktywności fizycznej. Pozwala na usunięcie niedoskonałości, z którymi tradycyjne metody radzą sobie gorzej. Efekty, jakich można się spodziewać po endermologii to m.in.:

  • poprawa napięcia skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie ilości miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej,
  • wysmuklenie sylwetki,
  • redukcja obrzęków i zastojów limfatycznych,
  • poprawa wyglądu blizn i rozstępów,
  • relaksacja mięśni i stawów.

Efekty endermologii nie pojawiają się od razu. Terapia składa się z serii zabiegów, które wykonuje się z dużą częstotliwością, np. dwa razy w tygodniu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów potrzebnych może być nawet kilkanaście sesji. Zainicjowane podczas endermologii procesy regeneracyjne w skórze i tkance podskórnej pogłębiają się wraz z kolejnymi zabiegami. Endermologia stanowi doskonały sposób na wzmocnienie efektów rzeźbienia sylwetki na siłowni.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg endermologii?

Z profesjonalnej endermologii można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej oraz w dobrych salonach kosmetycznych. Zabieg powinien zostać przeprowadzony przez odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel. Mimo że jest to procedura nieinwazyjna, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, więc powinien zostać poprzedzony szczegółową konsultacją. W trakcie wizyty może okazać się, że oprócz endermologii będzie wskazane zastosowanie u Pacjenta dodatkowych zabiegów dla osiągnięcia lepszych efektów. Kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej mogą zaproponować, np. zabiegi iniekcyjne, laseroterapię czy ultradźwięki.

Jeśli szukasz profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z różnych zabiegów modelowania ciała, odwiedź stronę www.findbeauty.expert.com.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ Industrialny dębowy stół do salonu