Lipotransfer, czyli modelowanie twarzy i ciała za pomocą tłuszczu

Nadmiar tłuszczu na boczkach nie stanowi problemu dla nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Lipotransfer pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów i przeszczepienie jej w miejsca, które potrzebują wypełnienia bądź powiększenia, np. biust czy pośladki. Dowiedz się więcej na temat przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej.

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipotransfer to coraz bardziej popularny zabieg medycyny estetycznej, z którego można skorzystać w najlepszych klinikach. Jest to sposób na wykorzystanie tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta podczas zabiegu liposukcji. Zabieg ten służy zarówno do odmładzania twarzy, jak i do modelowania ciała. Większe ilości materiału można wykorzystać do powiększania biustu lub pośladków. Tkanka tłuszczowa jako połączenie estrów i glicerolu stanowi idealny wypełniacz. Bogata jest również w komórki macierzyste, które wspierają procesy regeneracyjne i odmładzające.

Jak wygląda zabieg transplantacji tłuszczu?

Lipotransfer to zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga po wcześniejszym wywiadzie lekarskim z pacjentem. Specjalista musi najpierw wykluczyć przeciwwskazania, ponieważ jest to stosunkowo inwazyjna procedura. Pierwszym krokiem jest liposukcja – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Nie może być to jednak klasyczne odsysanie tłuszczu, ale jedna z nowoczesnych technik, np. liposukcja laserowa, ultradźwiękowa, wibracyjna lub wodna. Metody te pozwalają bowiem na zachowanie największej liczby żywych komórek tłuszczowych. 

Tkanka pobierana jest najczęściej z tych okolic ciała, gdzie gromadzi się jej najwięcej, czyli z brzucha, ud lub pośladków. Ten etap zabiegu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – w zależności od wielkości wyszczuplanego obszaru.

Właściwym etapem lipotransferu jest przeszczep tkanki tłuszczowej, który odbywa się tego samego dnia. Lekarz przygotowuje tłuszcz poprzez jego odwirowanie i usunięcie zanieczyszczeń. Następnie wstrzykuje tkankę tłuszczową w wybrane obszary.

Wypełnianie zmarszczek tłuszczem

Lipotransfer, nazywany też lipofillingiem, daje bardzo dobre rezultaty w modelowaniu rysów twarzy. Wypełnianie zmarszczek za pomocą tkanki tłuszczowej pozwala na uzyskanie naturalnych efektów oraz stwarza niskie ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, ponieważ materiał pochodzi od pacjenta (jest więc biokompatybilny z jego tkankami). Na optymalne efekty odmładzania tkanką tłuszczową trzeba zwykle poczekać kilka tygodni. W tym czasie zachodzą w skórze intensywne procesy regeneracyjne, a tkanka tłuszczowa adaptuje się w nowym miejscu. Zabieg ten jest w stanie poprawić napięcie skóry na twarzy, zredukować zmarszczki oraz podnieść owal twarzy. Tkankę tłuszczową można również zastosować w celu wypełnienia blizn potrądzikowych.

Przeszczep tłuszczu w piersi i pośladki

Wskazaniem do lipotransferu są również niedoskonałości sylwetki. Zabieg ten pozwala na pozbycie się takich defektów, jak płaskie pośladki czy obwisły biust. Przeszczep tłuszczu ujędrnia i lekko powiększa piersi. W przypadku pośladów – pozwala na ich delikatne podniesienie. Lipotransfer to zabieg dedykowany osobom, które oczekują naturalnych i subtelnych efektów, bez radykalnej zmiany rozmiaru biustu czy pośladków. Tłuszcz jest materiałem naturalnym, dlatego nawet po przeszczepie podlega takim samym procesom w organizmie – może zwiększać lub zmniejszać swoją objętość pod wpływem wahań masy ciała. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z krakowskiej Kliniki Miracki.
Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz zobacz wiecje zobacz