Ile kosztuje wolumetria żuchwy?

Poprawa i odmłodzenie wyglądu dzięki zabiegom medycyny estetycznej są prostsze do zrealizowania i nie wymagają korzystania ze skalpela. Nowoczesne technologie i metody zabiegowe umożliwiają osiągnięcie pożądanego efektu bez konieczności poddawania się długiemu okresowi rekonwalescencji. W przypadku osób, które z jakiegoś powodu są niezadowolone z kształtu swojej żuchwy, możliwe jest jej modelowanie z pomocą kwasu hialuronowego. Czym jest omawiany zabieg? W jaki sposób przebiega? Jakie są efekty jego przeprowadzenia i z jakimi kosztami należy się liczyć, chcąc do niego przystąpić?

Wolumetria żuchwy — na czym polega?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest wolumetria żuchwy, ma na celu nadanie konturom twarzy proporcjonalności. Ta metoda prowadzi do ukształtowania omawianego obszaru w taki sposób, by rezultaty były satysfakcjonujące, naturalnie się prezentujące, ale i długotrwałe. Zastosowane w niej wypełniacze mają przeważnie żelową formułę, a ich skład oparty jest o kwas hialuronowy. To substancja, która również naturalnie występuje w organizmie. Jej odpowiednia formuła dobrze nadaje się na wypełniacz.

 

Najczęstszym wskazaniem do przeprowadzenia tej procedury jest asymetria w okolicy żuchwy czy brak proporcjonalności, na którą rzutuje chociażby nieodpowiedni kształt brody. Na zabieg decydują się ponadto osoby, które są niezadowolone z nieco cofniętej lub zbyt krótkiej brody.

 

Zabieg omawianej dolnej części twarzy polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejscach, które zostały ustalone na wstępnej konsultacji między lekarzem a pacjentem. Określa się także ilość potrzebnego preparatu. Jeśli istnieje taka potrzeba, zabieg może przybrać bardziej złożoną formę, co czasami wiąże się np. z koniecznością zastosowania dodatkowego preparatu — toksyny botulinowej. Dzięki temu kształt żuchwy można wymodelować w oczekiwany sposób. Po zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż tkanek wokół żuchwy, by kwas hialuronowy odpowiednio się rozprowadził.

Kiedy widoczne są efekty wolumetrii?

Zastosowanie wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, w okolicy żuchwy od razu wpływa na zmianę rysów twarzy. Należy jednak pamiętać o tym, że po przeprowadzeniu zabiegu twarz może być opuchnięta lub miejscowo będą występować siniaki. Zdarza się, że po iniekcji pojawia się także miejscowe zaczerwienienie skóry. To ważne, by pozwolić swojej skórze odpocząć i postępować zgodnie z lekarskimi zaleceniami, aby zapewnić jak najlepsze warunki do ustabilizowania się kwasu hialuronowego w tkankach.

 

Zazwyczaj jedna kuracja jest wystarczająca, by poprawić kształt żuchwy i przeważnie nie ma potrzeby ponownego przystępowania do zabiegu. To jednak kwestia indywidualna i zależna od uwarunkowań organizmu pacjenta.

 

Po zabiegu pacjent może udać się do domu. Ważne, by w określonym terminie powrócił do kliniki na wizytę kontrolną celem omówienia rezultatów przeprowadzonej wolumetrii żuchwy.

Jaki jest koszt wykonania u siebie wolumetrii żuchwy?

Trudno jednoznacznie określić, jaki jest koszt przeprowadzenia omawianego zabiegu u konkretnej osoby. Ma to związek ze zróżnicowaniem względem potrzeb pacjentów, anatomii ich twarzy i w konsekwencji ilości preparatu, który należy zastosować w wolumetrii. Można jednak określić, jaki jest koszt jednego mililitra substancji stosowanej w iniekcji.

 

W zależności od tego, jaki preparat zarekomenduje lekarz, koszt jednego mililitra może wahać się w przedziale od 800 do 1200 złotych. Istnieje również możliwość zastosowania specjalnych substancji znanych jako „implanty” — w ich przypadku za jeden mililitr należy zapłacić 1500 złotych.

 

Przeważnie w trakcie zabiegu u pacjenta zużywa się około 2-4 mililitrów preparatu. To jednak wyłącznie szacunkowa liczba.

 

Na zabieg wolumetrii żuchwy decydują się i kobiety, i mężczyźni. Jeśli borykasz się z estetycznym problemem, który Twoim zdaniem może wymagać korekty, zdecyduj się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi. Na rozmowie z lekarzem medycyny estetycznej przedyskutujesz wszystkie kwestie związane z tym zabiegiem.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts