Materace idealne dla dwojga

Spanie z partnerem może być źródłem dyskomfortu. Przewracanie się z boku na bok osoby śpiącej obok, zapadanie się materaca albo uciążliwe skrzypienie mogą skutecznie zakłócać sen i sprawiać, że obudzimy się niewyspani i rozdrażnieni. Rozwiązanie problemu dotyczącego wielu par jest prostsze, niż mogłoby się wydawać! Aby zapewnić sobie i partnerowi maksymalny komfort wypoczynku, wystarczy wymienić materac na nowy model dostosowany do naszych wymagań. Jaki materac celująco zda egzamin w podwójnym łóżku? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania materaca?

Pierwszą istotną cechą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie, jest stopień twardości materaca. W tej kwestii kierować należy się wagą cięższego użytkownika. Tylko w ten sposób możliwe jest uniknięcie powstawania odczuwalnych dla lżejszej osoby zagłębień. Kolejnym ważnym parametrem jest cecha zwana tłumieniem. Dobrze dobrany materac powinien nie tylko dawać stabilną podporę dla kręgosłupów użytkowników, ale również sprawiać, żeby ruchy osoby śpiącej obok były nieodczuwalne. Najwyższy komfort snu, niezależnie od aktywności partnera, zapewniają materace o wysokiej elastyczności punktowej (czyli modele uginające się tylko w miejscu nacisku). Do takich produktów zaliczyć możemy nowoczesne materace kieszeniowe, lateksowe lub modele z pianki termoelastycznej.

Materace na wymiar dla Waszej wygody

Jeśli klasyczne modele dostępne w większości sklepów ograniczają ruchy i uniemożliwiają przybieranie  wygodnych pozycji, dobrym rozwiązaniem będzie kupno materaca na wymiar. Dobre sklepy z wyposażeniem sypialni (na przykład sklep internetowy  studiomaterace.pl) dają klientom możliwość zamówienia specjalnego materaca wykonanego według indywidualnych wytycznych. Taka możliwość będzie nieocenioną pomocą dla osób bardzo wysokich lub marzących o dużej powierzchni niekrępującej ruchów podczas snu.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

myana-bg.org https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ live url