Jak wybrać meble do restauracji?

Według statystyk, Polacy coraz częściej chodzą do restauracji. Co ciekawe, wybieramy się do knajpy na obiad czy kolację już nie tylko w czasie urlopu lub wyjazdu do innego miasta, ale przede wszystkim w swoim mieście. Zwiększone zainteresowanie usługami gastronomicznymi przekłada się na rosnącą liczbę otwieranych knajp. Jakie meble wybrać do restauracji, by jednocześnie długo służyły, nie były zbyt drogie oraz były wygodne dla gości i cieszyły oko?

Po pierwsze – trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości

Jednym z najważniejszych wyznaczników jakości restauracji jest (obok smaku jedzenia oczywiście) czystość. Dużo chętniej odwiedzamy te lokale, w których po prostu jest czysto i pachnie świeżym jedzeniem. Wybierając meble do restauracji należy zdecydować się na takie, których utrzymanie w czystości będzie bardzo łatwe. Doskonale sprawdzają się tu meble drewniane o prostych, regularnych kształtach lub meble wykonane z tworzywa sztucznego. Wybór konkretnego wariantu zależy od stylu, w jakim urządzona będzie knajpa oraz od zasobności portfela właściciela. Przy odrobinie szczęścia można kupić drewniane krzesła i stoły w bardzo przystępnych cenach.

Po drugie – kolor, komfort i estetyka

Meble w restauracji muszą współgrać z wnętrzem oraz z elementami wystroju. Urządzając restaurację nawiązującą do któregoś regionu Polski czy świata, warto wybrać takie kolory, które będą tematycznie pasować do tamtejszej kultury. W zależności od stylistyki, można wybrać meble mniej lub bardziej delikatne. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, by meble nie były zbyt toporne i obszerne. Duże i ciężkie krzesła trudno ruszyć z miejsca, a to utrudnienie zarówno dla gości restauracyjnych jak i dla personelu. Dużo lepiej jest wybrać lżejsze krzesła, które łatwo jest odsuwać od stołu i przenosić. Wybrane meble powinny być również wygodne. Gość w restauracji musi wygodnie zasiąść przed stołem, by móc w spokoju rozkoszować się smakiem zamówionego przez siebie dania. Wybierając konkretne meble do restauracji, warto najpierw na nich usiąść i chwilę posiedzieć oraz ocenić, czy są one wystarczająco wygodne.

Wybór mebli do restauracji nie jest łatwym zadaniem. Podążając jednak za powyższymi wskazówkami, można dość szybko znaleźć odpowiednie meble (zobacz tutaj).


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts