Nowoczesne domy drewniane w Polsce

Nowoczesne budownictwo kojarzone jest przede wszystkim ze stalą, szkłem i betonem. Dużym zainteresowaniem cieszą się realizacje uwzględniające także naturalne metody doświetlania wnętrza. W obecnych trendach warto zwrócić uwagę na domy drewniane – oferowane są one przez wielu topowych producentów. Czy taki dom spełni nasze oczekiwania i stanie się wymarzonym miejscem do życia?

Nowoczesne domy drewniane kosztują mniej!

Moda na domy z drewna przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie ten rodzaj budownictwa jest szeroko rozpowszechniony. Obecnie najwięcej domów takich widzimy w sieci, gdzie dodatkowo są one tłoczone w zielone krajobrazy, nawiązujące do życia blisko natury. Budowa domu drewnianego to jednak nie tylko realizacja marzenia o lepszym życiu. Warto wiedzieć, że taki dom kosztuje zdecydowanie mniej niż klasyczny dom murowany. Nowoczesne domy drewniane to połączenie funkcjonalności oraz elegancji. Głównym materiałem budulcowym jest oczywiście drewno, przez co sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku. Nie ma potrzeby wysychania kolejnych elementów, jedynym elementem murowanym są fundamenty domu. Sama budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany. Przyjmuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 4 miesiącach, dom w stanie deweloperskim po 8 miesiącach. Topowe firmy takie jak mawit.com.pl mogą zaproponować także kompleksowe wykończenie domu wewnątrz. Wśród licznych projektów domów drewnianych znajdziemy propozycje domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza, jak i domów piętrowych. Jest w czym wybierać!

Dlaczego to się opłaca?

Koszty budowy domu drewnianego są o ok. 35% niższe niż w przypadku domów murowanych – to jeden z głównych powodów popularności tego rodzaju budownictwa. Dodatkowo warto także wiedzieć, że domy takie z czasem można także rozbudować!


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts