Jesień w stylu hygge

Wraz z ekspansją mody na skandynawski styl życia zaczęliśmy doceniać małe, codzienne przyjemności. Próbujemy zmieniać nasze nawyki, przemycając idee slow life do codzienności, rozkoszować się chwilą i szukać radości w małych rzeczach. Pragniemy zmieniać swoje najbliższe otoczenie, aby czuć się w swoich czterech ścianach przytulnie i komfortowo. Jak sprawić, żeby roztoczyć we wnętrzu urokliwy klimat szwedzkiej chatki?

Skandynawia? I wszystko jasne!

Skandynawskie wnętrza mają wiele zalet. Zachwycają nie tylko estetyką dopracowaną do perfekcji, ale również praktycznym uniwersalizmem, który znacznie ułatwia codzienne życie. W mieszkaniu urządzonym na skandynawską modłę próżno szukać masywnych, ciężkich mebli z bogatą ornamentyką. Zamiast tego króluje zasada – mniej, znaczy więcej! Meble skandynawskie są przeważnie wykonane z jasnego drewna o naturalnym, surowym wykończeniu lub białej powierzchni. Ich nieskomplikowana, ale ozdobna w swej prostocie forma nadaje całej aranżacji lekkości. Wygodne, głębokie fotele i rozłożyste kanapy na delikatnych, drewnianych nóżkach nie tylko elegancko się prezentują, ale również  zapewniają użytkownikom najwyższy komfort. W jasnych, przestronnych kuchniach często wykorzystywanym rozwiązaniem są wyspy kuchenne, wokół których ustawia się modne hokery drewniane.

Mimo tego, że styl rodem z krajów nordyckich określa się mianem minimalistycznego, to jednak nie jest to minimalizm w czystym tego słowa znaczeniu. Dominująca biel i prosta forma mebli są przełamywane poduszkami, narzutami, świecami i innymi dekoracjami w odcieniach szarości, grafitu, pasteli, granatu. Ważne, żeby wśród wszechobecnej prostoty znalazły się akcenty które sprawią, że pokój będzie przytulny i ciepły.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

zobacz https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/