Nowoczesne oświetlenie stojące, czyli najmodniejsze lampy

Stojąca na ziemi lampa jest bardzo popularnym i funkcjonalnym elementem każdego wnętrza. W dzień zachwycać może swoim niepowtarzalnym kształtem, nocą staje się niezawodnym źródłem światła.

Nowoczesne oświetlenie stojące

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma chyba pomieszczenia, do którego taka lampa by nie pasowała szczególnie, że na rynku występuje wiele ich modeli. Znaleźć można lampy w stylu klasycznym, rustykalnym albo nowoczesnym. Staną się one wyraźnym elementem aranżacji, który jednocześnie nada pokojowi przytulności (w przeciwieństwie do tzw. oświetlenia górnego). Obecnie projektowane, nowoczesne lampy stojące mogą dawać bardzo dużo światła. Będzie to wtedy tzw. światło ogólne i strefowe. To pierwsze najczęściej jest skierowane na sufit, a strefowe to zazwyczaj mała „odnoga”, którą można regulować i nakierowywać (na przykład bezpośrednio na czytaną książkę). Światło ogólne może mieć różną moc – bardzo jasne da radę oświetlić pomieszczenie, a przyciemnione nada pokojowi efekt przytulności. Jak widać, takie designerskie lampy stojące mogą więc być bardzo uniwersalne. Dodać należy, że nowoczesne oświetlenie stojące jest lekkie i mobilne – można je dowolnie przesuwać, tym samym doświetlając wybrane miejsca domu.

Jakie kształty są obecnie najmodniejsze?

Triumfy święcą teraz designerskie lampy stojące w kształcie łuku. Co ciekawe, są one już znane od lat 60. i po chwilowym zapomnieniu znowu, z pełną mocą, wróciły do aranżacyjnych łask. Ciągle powstaje ich bardzo wiele. Modele różnią się oczywiście stylistyką, projektanci starają się bowiem dostosowywać do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Jednak, niezmienny jest kształt łuku, którego nie da się pomylić z niczym innym. Posiada on dwie niezaprzeczalne zalety: po pierwsze, w takim rodzaju lampy światło zawsze świeci z góry (co pomaga w precyzyjnym wykonywaniu różnych czynności), a po drugie, w większości modeli można zmienić kąt wygięcia ruchu (co pozwala na dopasowanie dekoracji lub strumienia padającego światła). Oczywiście, aby nowoczesne lampy stojące o kształcie łuku mogły służyć za dekorację, trzeba je odpowiednio ustawić – nie mogą być schowane za kanapą, czy innymi meblami. Stylowe i designerskie lampy stojące można ustawiać w salonach, sypialniach, czy pracowaniach. Są one mobilne, więc nie ma problemu z ustawieniem ich tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba. Można je stosować jako bezpośrednie lub pośrednie źródło światła. Obecnie nowoczesne lampy stojące (także w kształcie łuku, ale oczywiście nie tylko), są dostępne w wielu różnych typach, kolorach i zdobieniach. Są one uniwersalne i pasują do wielu aranżacji, można je stosować wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba dekoracyjnego i przyjemnego światła.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/