Wymiary szafy wnękowej

Szafa wnękowa to świetne rozwiązanie na organizację przestrzeni w każdym mieszkaniu. Jej wygodne, dopasowane do klienta wnętrze pozwala na eksperymentowanie ze sposobami przechowywania ubrań oraz przedmiotów różnego rodzaju, ze znaczną korzyścią dla wytrzymałości tychże rzeczy. Szafy wnękowe warszawa pasują do każdego rodzaju pomieszczenia, zarówno do przedsionka, jak i sypialni, pokoju dziecięcego czy kuchni i łazienki, a także stanowią niezależny estetyczny element pokoju.

Ogólne informacje

Przede wszystkim szafa nie powinna zasłaniać okna oraz ograniczać ruchu w pokoju. Atutem szafy wnękowej jest niezajmowanie miejsca po jej otwarciu – mimo, że drzwi suwane zajmują około 10 cm głębokości szafy, po jej rozsunięciu nie wypełniają pokoju, tak jak zwykła szafa. Szafy wnękowe warszawa mają minimalną głębokość razem z drzwiami około 65 cm.
Same drzwi mają szerokość od 60 do 90 cm i pokrywają się nawzajem, przez co użytkownicy mają lepszy dostęp do wnętrza szafy wnękowej.

Wnętrze szafy

Aby drzwi przesuwne nie niszczyły ubrań wiszących na ramiączkach, głębokość przestrzeni ubraniowej powinna wynosić minimum 55 cm.
Najlepsza wysokość drążka na ubrania krótkie to około 100 cm, zaś długie – od 130 do 160 cm. Półki mogą mieć różne wysokości od 25 cm do 38 cm, jednak warto pamiętać, że półki w szafkach na buty nie mogą mieć mniej niż 17 cm dla zwykłego obuwia, 30 cm dla obuwia męskiego oraz 45 cm dla damskich kozaków. Zaleca się aby szerokość półek była w granicach do 25 cm do 80 cm.
Jeśli chodzi o wieszanie ubrań na wieszakach, maksymalna długość drążka to 100 cm.

Dno szafy

Podłogę szafy stawia się i poziomuje na nóżkach regulacyjnych, zaś wszystko przykryte jest cokołem. Szafy wnękowe Warszawa mają dno z płyty meblowej, dzięki czemu żadne ubrania nie leżą na bezpośrednio posadzce. Drzwi przesuwają się na wysokości kilku centymetrów nad podłogą, przez co nie zbierają i pozwalają na dostęp kurzu i piasku do dolnej szyny oraz na niszczenie systemu kółek i prowadnic.

Organizacja wnętrza

Personalizacja szafy wnękowej do klienta ma ogromną zaletę dopasowania jej do każdej przestrzeni. Dzięki temu, posiadając większość ilość półek i szuflad szafa świetnie nada się w kuchni lub pokoju dziennym. Szafa wnękowa z drążkami to miejsce, gdzie swobodnie możemy trzymać ubrania wierzchnie, koszule oraz odzież specjalną, taką jak garnitury czy wyjściowe suknie. Warto też zastosować rozwiązanie jakim jest szafa wnękowa w pokoju dziecięcym. Chaos w zabawkach i ubraniach łatwo ogarnąć przy użyciu systemu odpowiednich półek i szafek, do których dziecko zawsze ma wygodny dostęp.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts