Meblowanie dziecięcego pokoju

Podczas wybierania mebli do pokoju dziecka zwracajmy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Rodzice pragnący zaoszczędzić nieco pieniędzy powinni wybierać produkty, które będą mogły posłużyć przez kilka kolejnych lat.

Wiele producentów oferuje konkretne zestawy meblowe – znajdziemy w nich zarówno łóżko, szafy, regały, półki. Warto wybrać z nich te, które faktycznie będą przydatne. Regały nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, wysokie szafy nie będą dobrze prezentować się w niskich pomieszczeniach.

Czy w pokoju dziecka sprawdzi się szafa dla dorosłego?

Zdecydowanie nie – warto zwrócić uwagę na różnice. Czym różnią się szafy dziecięce od szaf dla osób dorosłych? Pierwszą, rzucającą się w oczy różnicą jest kolor. Szafa dziecięca  jest najczęściej wykonana w jasnych, żywych kolorach. Takie meble świetnie uzupełniają pokoje dziecka, wprowadzają do nich oryginalny wygląd. Szafy dedykowane dzieciom są także znacznie mniejsze. Aby dziecko mogło w pełni wykorzystać taki mebel jego wysokość musi być dopasowana do dziecka. To samo tyczy się szuflad w komodach – nie mogą być one zbyt głębokie. W przeciwnym razie dziecko nie dosięgnie głębiej położonych przedmiotów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Nowoczesny metalowy kwietnik stojący place.pl https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/