Wygodnie w salonie – jakie meble wypoczynkowe wybrać?

Wybór mebli wypoczynkowych do salonu nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się zdawać. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli sof, kanap rozkładanych, ale również foteli wypoczynkowych czy pufek. Jak w tym gąszczu odnaleźć meble, które spełnią nasze oczekiwania i będą prawdziwą ozdobą pokoju dziennego?

Sofy minimalistyczne

Obecnie wśród najmodniejszych trendów wymienia się przede wszystkim minimalizm – najprostszym przykładem jest oczywiście styl skandynawski! W stylu skandynawskim królują przede wszystkim stonowane kolory oraz prosta, ascetyczna forma. Projektanci bardzo lubią wykorzystywać naturalne drewno, które świetnie komponuje się z tkaninami obiciowymi w kolorze szarości, bieli, czerni. Kanapy w stylu skandynawskim świetnie prezentować się będą w jasnych, obszernych wnętrzach, gdzie dodatkowym atutem jest naturalne światło wpadające przez okna. Dobrym uzupełnieniem ich będą klasyczne, wygodne fotele.

Drugim rodzajem sof są bez wątpienia modele klasyczne. Sofy klasyczne nierzadko pozwalają też na ich rozkładanie, dzięki czemu wieczorami zamieniają się w wygodne miejsca do spania. Wybierając sofę musimy pamiętać o zwróceniu uwagi na tapicerki – powinny być wykonywane z trwałych, odpornych na ścieranie materiałów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts