Wygodne krzesło w domu – co wybrać?

Od tego, jakie krzesło wybierzemy dla siebie do domowego biura czy pokoju zależy powodzenie naszej pracy, nasza wygoda oraz zdrowie. Na szczęście w sklepach meblowych nie brakuje ciekawych modeli dedykowanych nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Jak w tym gąszczu ofert wybrać produkt idealny dla siebie?

Pierwszym krokiem do kupienia najlepszego dla nas fotela biurowego jest określenie naszych potrzeb. W przypadku domowego biura konieczne będzie krzesło wygodne, wykonane z trwałych materiałów i dające możliwość regulowania wysokości siedziska. Jeśli zależy nam na fotelach, które będą służyły w pokojach dzieci zwracajmy uwagę przede wszystkim na tapicerkę – powinna być ona wykonana z trwałego materiału, odporna na uszkodzenia.

Fotel i jego wpływ na zdrowie

Wybór wygodnego fotela do domowego biura jest istotne ze względów zdrowotnych – źle dobrany fotel w krótkim czasie odbije się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Podczas pracy zazwyczaj obciążamy nasz kręgosłup – wynika to z lekkiego nachylenia sylwetki w stronę biurka, np. w celu pisania na klawiaturze laptopa. Ważne jest, aby móc regulować podłokietniki – to istotny element, który pozwoli odciążyć barki i kark.
Kiedy siedzimy na niewygodnym fotelu automatycznie zaczynamy się wiercić i szukać lepszego ułożenia dla naszego ciała – takiego, które nie będzie powodowało drętwienia nóg, ramion, sztywności barków.
Jeśli przez długi czas korzystamy z nieprawidłowo dobranego fotela cierpli przede wszystkim nasz kręgosłup. Z czasem krążki między dyskowe mogą zacząć się przesuwać i uciskać na nerwy. Proces ten rozpoznamy po kłującym bólu rozchodzącym się po całej długości kręgosłupa.
Pierwszymi objawami, które mogą oznaczać źle dobrany fotel są sztywniejące nogi, skurcze w łyskach, bóle w karku i barkach.

Jak kupować fotel do pracy w domu?

Podczas szukania fotela dla siebie określmy jego parametry: czy ma być to fotel na kółkach? Czy oparcie ma obejmować całe plecy czy tylko konkretny odcinek? Czy fotel ma mieć podłokietniki? Z jakiego materiału ma być wykonana tapicerka?
Zazwyczaj podczas zakupów zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę – to błąd. Zanim kupimy konkretny model przetestujmy go: w sklepie możemy usiąść na fotelu, sprawdzić możliwość regulacji, dopasowanie do sylwetki. Wiele sklepów ma w ofercie także takie same krzesła biurowe Katowice jednak w innych kolorach czy z inną tapicerką – warto o to pytać!


Article Tags:
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts