Salon idealny do odpoczynku

Pokoje dzienne, salony, ale też sypialnie są pomieszczeniami, gdzie przede wszystkim odpoczywamy i szukamy relaksu. Nierzadko zdarza się, że w salonach czy pokojach dziennych przyjmujemy też gości. Aby te pomieszczenia spełniały nasze oczekiwania konieczne jest ich odpowiednie umeblowanie. Od czego zacząć?

Wypoczynek w salonie – co wybrać?

Najistotniejszym elementem salonu jest odpowiednio dobrany komplet wypoczynkowy. Przez wiele lat w Polsce najpopularniejsze były klasyczne kanapy z dodatkowymi fotelami. To się jednak zmienia, głównie przez obecne trendy w modzie. Współcześnie najmodniejszym rozwiązaniem jest stosowanie prostej kanapy, kontrastowego fotela oraz niewielkich pufek. Pufy i fotele stanowią produkty najchętniej kupowanie w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Wybierając meble tapicerowane zwracajmy uwagę na rodzaj tapicerki – materiał powinien być odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, wnikanie brudu. Najmodniejsze tapicerki to te stworzone z grubych, bawełnianych tkanin. Gęsty splot nawiązuje do motywów skandynawskich. Wśród kolorów króluje szarość, róż, czerń oraz biel.
W salonie nie może zabraknąć również przedmiotów, które sprawiają nam przyjemność – mogą być to książki umieszczone na regałach, zestawy płyt winylowych w specjalnych opakowaniach.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://dinusiek.pl/jazda-konna-sport-idealny-na-jesien/ http://gallbladdersymptoms.org/eleganckie-lampiony-tarasowe/ https://holard.net/jaki-zestaw-garnkow-wybrac-do-swojej-kuchni/