Organizujemy pysznego grilla w ogrodzie!

Grillowanie to nieodłączny element wakacji – Polacy uwielbiają spotykać się przy wolno grillowanych przysmakach, rozmawiać oraz wspólnie biesiadować. Niejednokrotnie udowadniamy, że do grillowania nie trzeba kosztownego grilla – wystarczą nam niewielkie, przenośne grille. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu o większej mocy i dającym możliwość przyrządzenia większej ilości potraw – zdecydowanie powinniśmy rozejrzeć się za dużymi, elektrycznymi grillami ogrodowymi.

Grille ogrodowe są obecnie dostępne w niezwykle szerokiej palecie marek, rodzajów. Zazwyczaj różnią się one wielkością, mocą oraz tym, jak są zasilane. W przypadku dużych grilli ogrodowych producenci oferują najczęściej grille elektryczne, z możliwością regulowania mocy grillowania. Takie urządzenia posiadają wiele innych interesujących zalet. Poza samodzielnym regulowaniem ognia możemy również korzystać z licznych półek umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz urządzenia. Zazwyczaj producenci dołączają także liczne akcesoria grillowe. Urządzenie posiada kółka, które pozwalają na przesuwanie bez użycia dużej ilości siły. Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej, która gwarantuje, że w czasie niepogody nasz grill nie będzie narażony na wnikanie wilgoci, pojawianie się rdzy.

A co w razie niepogody?

Współcześnie pogoda nie jest już problemem dla osób umawiających się na wspólnego grilla. Poza grillowaniem pod dachem tarasu możliwe jest postawienie w ogrodzie domku grillowego. Taka budowla nie zajmuje wiele miejsca, daje jednak możliwość biesiadowania nawet wtedy, kiedy na dworze siąpi nieprzyjemny deszcz. Jak zbudowana jest taka budowla? Domki grillowe tworzone są z odpowiednio zabezpieczone drewna, wewnątrz mogą mieć kształt sześcioboku. Wewnątrz, w centralnym punkcie, znajduje się palenisko na węgiel czy brykiet. Dyn powstający w czasie spalania odprowadzany jest poprzez otwór wentylacyjny na najwyższym punkcie daszku. Przy ścianach umieszczone są szerokie ławki do siedzenia dla gości.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts