Meble drewniane – czy warto w nie inwestować?

Drewno od dawna jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów przez człowieka. Dawniej służyło do wyrobu narzędzi, przedmiotów codziennego użytku. Współcześnie wykorzystuje się je głównie w budowlance oraz stolarstwie. Drewno cenione jest za swoje liczne atuty. Jakie?

Materiał jakim jest drewno jest odporne na uszkodzenia, zarysowania. Odpowiednio zabezpieczone oprze się wnikaniu brudu i wilgoci. Ważna jest wiedza, że nie każdy rodzaj drewna nadaje się do konkretnej obróbki: wiele gatunków, takich jak np. akacja, są niezwykle trudne w przetwarzaniu, małołupliwe. Drewno przed obróbką jest selekcjonowane: niedopuszczalne jest wykorzystanie drewna z sękami, uszkodzeniami, skazami. Po wstępnej selekcji drewno jest suszone i przygotowywane do dalszej obróbki. Drewno może być lakierowane lub bejcowane – są to zabiegi, które pozwalają na zmianę jego koloru oraz dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią.

Meble drewniane – jakie są najpopularniejsze?

Bez wątpienia najczęściej kupowanym meblem wykonanym z drewna są łóżka. Kupując łóżko z drewna możemy być pewni, że nabywamy mebel, który będzie nam towarzyszył przez długie lata! Inne popularne meble to regały, szafy, stoliki, komody, meble do pokoju dziecięcego.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts