Jaka szafa w korytarzu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy na wymiar?

To miejsce przechowywania ubrań, rzeczy sezonowych, butów, akcesoriów domowych itp. Z tego powodu szafa w korytarzu powinna spełniać określone standardy i wymagania. Jaka szafa w korytarzu będzie odpowiednia? Czym kierować się przy wyborze wykonawcy?

Jaka szafa w korytarzu? Wymiary

Oczywiście, wybór odpowiedniej szafy na korytarz podyktowany jest przede wszystkim wielkością przedpokoju. W małych mieszkaniach wielofunkcyjność tego typu szaf ma jeszcze szersze zastosowanie. Taka szafa na wymiar pozwala na oszczędne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, dlatego warto ją wykonać od podłogi, aż pod sam sufit. Gotowe szafy do przedpokoju nie są tak idealnie wymierzone pod wysokość ścian, dlatego tym sposobem tracimy miejsce do jej zagospodarowania.

 

Jakie szafy w korytarzu? Najlepiej na wymiar – bez względu na to, czy przedpokój jest mały, czy duży. Meble na wymiar (https://fixly.pl/kategoria/meble-na-wymiar)  umożliwiają dostosowanie do wymiarów tej przestrzeni.

Funkcje szafy w korytarzu

Należy zastanowić się, co będziemy przechowywać w takiej garderobie. Jakie ubrania i rzeczy użytku domowego będą tam gromadzone? Pod to dobiera się rodzaj szuflad, przegród, wieszaków, dodatkowych szafek itp. oraz niezbędną ich ilość. Być może taka szafa korytarzowa będzie głównym miejscem w domu, w którym będzie przechowywało się wszystkie ubrania. Dlatego też trzeba dokładnie przemyśleć jej zastosowanie.

 

Nie bez znaczenia jest również sposób otwierania szafy. W wąskich korytarzach najlepiej sprawdzą się szafy na wymiar z drzwiami przesuwnymi. Garderoby skrzydłowe wyglądają ładnie, ale mogą niepotrzebnie zabierać miejsce i utrudniać ruchy.

Jaka szafa w korytarzu w określonym stylu?

Wygląd zewnętrzny szafy w przedpokoju również jest istotny i wpływa na ostateczny styl aranżacji tego pomieszczenia. W przypadku szaf wykonywanych na wymiar estetyka jest dowolna. Możemy zdecydować się na tradycyjne fronty, ale także nowoczesne oraz bardziej designerskie (na przykład zwieńczone fototapetą). Na etapie projektu z wykonawcą należy ustalić, jakie parametry i stylistyka nas interesuje. Ważną kwestią jest także to, czy szafa w korytarzu na wymiar ma mieć miejsce na buty oraz lustro.

 

Przy ostatecznym wyborze nie bez znaczenia jest cena. Szafy na wymiar na korytarz to dość drogi wydatek, gdyż trzeba za nie zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Z tego też względu odpowiedź jaka szafa w korytarzu, będzie zależała od zasobności portfela.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ live url https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/