Dysk przenośny 2 TB. Elegancki i pojemny dysk pSSD?

Czy dysk przenośny może być bezpieczny, stylowy i pojemny? Jeszcze jakiś czas temu wybierając zewnętrzny dysk przenośny trzeba było się zdecydować na maksymalnie dwie cechy. Dziś dyski przenośne SSD Samsung mają wszystko, czego oczekujesz od pamięci zewnętrznej. Poznajmy bliżej zaawansowane dyski pSSD.

Szybki, poręczny i elegancki dysk kieszonkowy

Pojemność 2 TB w kieszeni? Czemu nie?! Kiedyś to było nie do pomyślenia i nawet dziś najbardziej pojemne pamięci USB, czyli tzw. pendrive-y nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami. Dla większości wymagających użytkowników takie cechy są wystarczające, ale to dopiero początek.

Bezpieczeństwo danych? 

Zależy Ci na bezpieczeństwie zapisanych na dysku przenośnym SSD danych? Nie musisz się o to martwić, bowiem dysk oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus, która zabezpiecza dane nawet w przypadku upadku z wysokości 2 metrów. W modelu Samsung T7 Shield możesz liczyć na ochronę fizyczną np. wytrzymała obudowa, odporna na przenikanie pyłu oraz wody o stopniu ochrony IP65 oraz odporności na upadek z wysokości do 3 metrów, otoczy Twoje ważne dane odpowiednią ochroną. W modelu T7 Touch swoje dane możesz dodatkowo zabezpieczyć swoim odciskiem palca.. Bez znaczenia, czy chronisz kolekcję zdjęć z wakacji, ulubione płyty z muzyką czy bibliotekę seriali, możesz liczyć na odpowiednią ochronę.

Estetyczny i kompaktowy?

Dyski HDD w odmianie 3,5-calowej były duże, ciężkie, pobierały sporo energii i czasami irytowały generowanym hałasem. Dyski zewnętrzne SSD są małe, lekkiei bezgłośne. Dyski portable SSD marki Samsung to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, schowasz je w kieszeni koszuli, spodni czy w plecaku. Model portable SSD Samsung T7 mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze 58 gramów. Zależy Ci na eleganckim wyglądzie? Oto elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej lub szarej. W przypadku modelu T7 Shield możesz wybrać wersję beżową, czarną lub niebieską, a model T7 Touch dostępny jest w klasycznych kolorach srebrnym i czarnym z podświetlanym na niebiesko czytnikiem linii papilarnych. 

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts