Dekoracje na ścianie

Jeśli myślimy na poważnie o dekoracjach ściennych to zazwyczaj bierzemy pod uwagę foto tapety. Nic dziwnego, ponieważ to piękne dekoracje, ale duże, a to już nie każdemu odpowiada. Taka dekoracja nie będzie dyskretna, tylko zawłaszczy pomieszczenie i będzie decydować o jego charakterze. Tymczasem potrzebujemy jakiegoś akcentu na ścianie, czegoś mniejszego, ale równie barwnego. Nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ firmy, które drukują na zamówienie mogą wykonać obrazy, plakaty albo naklejki. Do salonu najlepsze będą obrazy, ale w innych pokojach z powodzeniem można zastosować plakaty.

Plakaty można drukować z tych samych zdjęć co fototapety, więc nie będzie problemu z wyborem ulubionego motywu. Najczęściej plakaty można spotkać w pokoju młodzieżowym lub dziecięcym, choć motywy będą bardzo różne. To zrozumiałe, ponieważ z wiekiem zmieniają się zainteresowania. Można sobie pozwolić na taka dekorację co kilka miesięcy, ponieważ nie jest to drogi wydruk. Może nieco droższy będzie dla małych dzieci ponieważ te plakaty warto laminować, inaczej nie przetrwają tygodnia. Laminat ochroni je przed wodą, zarysowaniem i malowaniem kredkami.

Naklejki, czyli fototapety samoprzylepne są rzadko stosowane w salonie lub sypialni, ponieważ są bardzo cienkie i nie nadają się na ściany. Częste zastosowanie naklejki w sypialni to oklejenie drzwi od szafy ubraniowej. Przykłady pokazują, że wygląda to całkiem nieźle. Naklejki znajdują szersze zastosowanie w kuchni. Najczęściej są klejone pod szybę i mocowane do ściany. zamiast płytek ceramicznych. Jeżeli do tego dobierze się podobne naklejki na meble i sprzęt kuchenny to kuchnia może wyglądać kolorowo. Oczywiście z ilością dekoracji nie należy przesadzać, całość musi być zrobiona ze smakiem.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ solqro.org