W poszukiwaniu idealnego domu dla swojej rodziny

Własny dom to zazwyczaj kwintesencja większej przestrzeni życiowej oraz możliwości związanych z uprawianiem pięknego ogrodu. Coraz większa ilość Polaków decyduje się na budowę własnego domu, nierzadko zaciągając na ten cel olbrzymie kredyty. Czy istnieje tańsza alternatywa dla domu murowanego, który pozbawi nas wszystkich oszczędności? Tak – są to drewniane domy w konstrukcji szkieletowej.

Co warto wiedzieć o budowie domów w technologii szkieletowej?

Domy drewniane szkieletowe pierwotnie powstawały i powstają dalej w Skandynawii i Kanadzie – w regionach tych drewna jest pod dostatkiem, dlatego może stanowić materiał budulcowy. Domy drewniane w Polsce budowane są przez firmy takie jak mawit.com.pl, a same firmy zaproponują nam również wiele interesujących projektów domów drewnianych. Wśród domów zdecydowanie królują domy parterowe z możliwości zabudowania poddasza, jak dom piętrowe. Każdy projekt zakłada również garaż lub podjazd pod domem. Czy w przypadku budowy domów w technologii szkieletowej istotna jest pogoda? Zdecydowanie nie – zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że budowa może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie w roku. Jedynym elementem murowanym w takim domu są jego fundamenty.

W jakim czasie powstaje dom drewniany szkieletowy?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie dom ma być oddany właścicielom. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się już po 2-4 miesiącach. W przypadku domów w stanie deweloperskim szacuje się, że budowa potrwa 4-8 miesięcy. Topowe firmy zaproponują nam również wykończenie domu od wewnątrz – np. poprzez instalację schodów czy położenie paneli.

Ile kosztuje wybudowanie domu drewnianego? Koszty są znacznie niższe niż budowa analogicznego domu w technologii murowanej – szacuje się, że to kwota o ok. 35% niższa.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts