W kolorze folkloru – wnętrze w stylu folk

Folklor polski to fala koloru i układanka wzorów, z których powstają prawdziwe cuda i cudeńka. Roślinne wycinanki czy malowanki, które przedstawiają obrazki z życia wsi. Folklor tak rozumiany to eksplozja radości, obok której pojawia się też refleksja (widoczna w tekstach piosenek czy w rzeźbach drewnianych). Folklor to różnorodność, której podstawę w dużej mierze buduje barwa.

Na wzór barw natury

Kolorystyka widoczna w twórczości ludowej czerpie z natury i jej barw. Nic dziwnego, przecież folklor to działania artystyczne odbywające się w przestrzeni wiejskiej, w bliskości kolorowych ogrodów, pełnych rodzimych roślin, w otoczeniu lasów i pół. Stąd, jeśli inspiruje nas sztuka ludowa, to powinniśmy zwrócić się ku autentycznemu światu natury i jej nasyconych barw.

Kiedy pytamy na przykład o to, jak urządzić kuchnię nowocześnie, to nie unikajmy śmiałych połączeń. Niech obok stylowych mebli z okleiny dębowej stanie rustykalna ława z krzesłami, którą pomalujemy we wzory imitujące chociażby styl kurpiowski. Nie obawiajmy się odważnych połączeń, także kolorystycznych.

Folklor jako źródło inspiracji

Czerpmy moc z folkloru, który przecież stał się źródłem inspiracji dla najwybitniejszych malarzy. Także nam może pomóc rozwinąć skrzydła, w naszych codziennych aranżacjach. Łączmy odważnie barwy – niech intensywnie niebieskie meble tapicerowane stoją na tle żółtej ściany. Zestawienie barwne niczym w wycinankach ludowych, które sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Folklor to nie tylko typowo rustykalne stylizacje. Na gama-sklep.com.pl znajdziemy wiele interesujących mebli, które takie aranżacje pomogą nam stworzyć.

Folklorystycznie i fantastycznie

Niech folklor stanie się skarbnicą fantastycznych pomysłów, których przecież w sztuce inspirowanej wierzeniami ludowymi, nie brakuje. Kawałek tych czarów przenieśmy do nowoczesnych wnętrz.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://tewaubezpieczenia.pl https://hexi-dump.org https://adoptastate.org