Urządzanie niewielkiego mieszkania

Niewielkie mieszkania, np. w bloku, uważane są za trudne w urządzaniu. Mała ilość miejsca oraz konieczność zmieszczenia w nich niezbędnych sprzętów sprawia, że często pomieszczenia są przepełnione i nie wyglądają atrakcyjnie. Wystarczy jednak odrobina sprytu oraz pomysłowości, aby takie mieszkanie było jednocześnie przestronne i funkcjonalne. Jak to zrobić? Jakie sztuczki zastosować?

W przypadku niewielkich kuchni czy łazienek niestety mamy ograniczone pole manewru – nie zrezygnujemy z kabiny prysznicowej czy lodówki. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem wolnej przestrzeni na ścianach, na których powiesić można szafki i półki. To z pewnością spore udogodnienie i szansa na przechowywanie większej ilości przedmiotów. Pamiętajmy o tym, aby nie zapominać o naszej swobodzie – każdy element wyposażenia kuchni czy łazienki musi być ustawiony w taki sposób, aby nie zakłócać nam swobodnego przemieszczania się.

Wygodnie w salonie

Niewielkie pokoje dzienne często są jednocześnie sypialniami. Na szczęście nie brak w sklepach sof wypoczynkowych, które w trakcie nocy zamieniają się w wygodne, rozkładane, dwuosobowe łóżka. W pokoju nie powinno zabraknąć regałów czy szaf na nasze ubrania. Przy kanapie warto postawić niewielki stolik kawowy – można korzystać z niego podczas wizyty gości. Unikajmy wieszania dużej ilości obrazów na ścianach: optycznie zmniejszą one pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem będą zdjęcia umieszczone w ramkach, najlepiej powieszone w blisko siebie w jednym miejscu.

Co z przedpokojem?

Przedpokoje bywają trudne w urządzaniu – wynika to z ich niewielkich rozmiarów oraz braku naturalnego światła. Warto postawić na oświetlenie punktowe o chłodnym kolorze. Nie zapomnijmy o niezbędnych meblach: przedmioty takie jak lustro czy szafka na buty będą wykorzystywane każdego dnia.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://fluorognost.com/czy-szary-zestaw-tarasowy-pozwoli-wykreowac-wyjatkowa-przestrzen/ prawnik katowice ubezpieczenie motocykla