Ubezpieczenie AC – dodatkowa polisa ubezpieczeniowa

Szeroki wybór na rynku ubezpieczeniowym pozwala na wybranie polis idealnie dopasowanych do naszych potrzeb. W przypadku ubezpieczenia samochodu każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi wiedzieć, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe. Istnieje też dodatkowe ubezpieczenie, które będzie chronić nasz pojazd – jest to ubezpieczenie AC. Jak ono działa?

Czym jest ubezpieczenie AC i gdzie jest dostępne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na ochronę przed roszczeniami osób poszkodowanych przez nas na drodze. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe, jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej. Jeśli brak jest ważnego ubezpieczenia OC, posiadacz samochodu narażony jest na dużą karę finansową. Zupełnie inaczej ma się sprawdza z dodatkowymi ubezpieczenia. Ubezpieczenie AC jest polisą nieobowiązkową – jej zakup jest całkowicie dobrowolny. Ten rodzaj polisy pozwala na lepszą ochronę naszego mienia. Ubezpieczenie AC to opcja rekomendowana dla posiadaczy samochodów nowych oraz kilkuletnich – ta polisa chroni przed skutkami uszkodzenia samochodu, jego całkowitego zniszczenia czy kradzieży. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie AC nie ma stałej ceny – wysokość polisy zależna jest od zakresu ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia wybiera się podczas podpisywania umowy. Tu również musimy zdecydować, w jaki sposób usuwane będą szkody.

Czy warto zakupić ubezpieczenie AC?

Jeśli chcemy lepiej zadbać o swój samochód czy motocykl, warto zakupić ubezpieczenie AC. Ta polisa pozwoli na uzyskanie odpowiedniej pomocy w razie uszkodzenia samochodu w czasie jazdy, ale też kiedy pojazd zostanie uszkodzony w czasie postoju przez nieznanego sprawcę. Ubezpieczenie AC pozwoli również na uzyskanie odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu czy jego całkowitego uszkodzenia.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts