Proste dania w wyjątkowej oprawie

Nieograniczona ilość produktów spożywczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych sprawia, że bez trudu we własnej kuchni możemy wyczarować smaki Francji, Portugalii czy Azji. Aby jednak było to możliwe konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie naszej kuchni oraz świeże produkty, z których przygotowywać będziemy dania. Od czego zacząć?

Wyjątkowe dania w kilka minut!

Proste dania to najlepszy sposób na zaspokojenie głodu i dostarczenie do organizmu niezbędnych składników. Dania te mogą być również pyszne! Przepis na naleśniki w sosie pomarańczowym to doskonały przykład tego, jak sprawić, by klasyczne danie zmieniło się w wykwintna potrawę. Przygotowanie naleśników zajmie dosłownie kilka minut. Stworzenie tego smacznego dania wymagać będzie dobrej patelni – warto zwrócić uwagę na to, w jakim stanie jest nasza domowa patelnia i zastanowić się nad jej wymianą. Nowoczesne patelnie zaskoczą pod wieloma względami – posiadają one dno wyściełane licznymi powłokami, w tym powłokami ceramicznymi czy teflonowymi. Powłoki takie zmniejszają ryzyko przywierania potraw do dna, a tym samym – minimalizują ryzyko przypalenia. Dzięki powłokom możliwe jest również smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.

Nowoczesne garnki w domowych kuchniach

Patelnie to nie jedyne, co może nas zaskoczyć podczas wymiany sprzętu kuchennego. Nowoczesne garnki tworzone są dzisiaj ze stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci, korozję. Garnki taki posiadają wielowarstwowe dno, w którym znajduje się aluminiowy dysk. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Garnki uzupełnia się o uchwyty o profilowanej strukturze i wykonane z materiałów nieprzewodzących ciepła. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi płynami.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts