Pokój młodzieżowy – inspiracje dla wymagających            

Gdy dziecko zmienia się w nastolatka możemy być pewni, że w niedalekiej przyszłości również jego pokój przejdzie metamorfozę. Jak zatem ma wyglądać idealny pokój młodzieżowy? Inspiracje płynące z naszych propozycji powinny spodobać się nie tylko samym nastolatkom, ale i ich rodzicom.

 

Pokój młodzieżowy – inspiracje dotyczące kolorystyki

Jedna z najistotniejszych zmian, jakie dokonują się w pokoju nastolatka, dotyczy kolorystyki. Dziś nie ma już wyraźnego podziału na kolory kobiece i męskie, z pewnością jednak dostrzeżemy pewne cechy pomieszczeń charakterystyczne właśnie dla płci ich mieszkańców. Dziewczęta zwykle decydują się na soczyste pokoje i mocne dekoracje i nawet, jeśli ciągle są przywiązane do klasycznych kolorów, nie obawiają się bardziej wyrazistych barw. Nieoczekiwanie dla wielu rodziców, takie połączenie może spodobać się także im, ma bowiem w sobie wiele pozytywnej energii.

Młodzi mężczyźni także stawiają na mocne kolory, można przy tym dostrzec ich większe niż u dziewcząt zamiłowanie do stylistyki urbanistycznej. Co ciekawe, to właśnie chłopcy są bardziej stali wówczas, gdy mamy do czynienia z dominującymi odcieniami, rzadziej malują więc ściany i zmieniają kolory frontów mebli.

 

Pokój młodzieżowy – aranżacja przestrzeni

Gdy w grę wchodzi pokój młodzieżowy inspiracjerozwiązaniami występującymi w „dorosłych” pomieszczeniach są bardzo silne. Można to zauważyć choćby wówczas, gdy poddaje się analizie wielofunkcyjność tak typową dla pokoju nastolatka. Młodzi ludzie sami mają tendencję do dzielenia pomieszczenia na strefy, które pozwalają na oddawanie się zabawie, odpoczynek oraz na naukę. Być może podobieństwo to nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, czy jednak w podobny sposób nie aranżuje się „dorosłych” salonów? Co do zasady, im bardziej funkcjonalna jest przestrzeń, tym nastolatek jest mniej skłonny do wprowadzania w niej zmian.


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Komody do sypialni nowoczesne https://aahasc.org/co-zabrac-na-zimowisko/ https://hellheaven.pl/dlaczego-warto-przyjac-iso-13485/