Lodówka Side by Side z kostkarką do lodu – co warto wiedzieć o kostkarkach?

Lodówka Side by Side z kostkarką do lodu to świetne rozwiązanie na upalne dni, powroty z treningów czy przyjęcia dla rodziny i znajomych. Wszyscy wiemy jak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Musimy jednak pamiętać o tym, że kostkarki, podobnie jak wiele innych rozwiązań, mogą występować w wielu wersjach. Co warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup lodówki z kostkarką? Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie i dlaczego najczęściej możemy spotkać urządzenia do lodu w modelach Side by Side? Za chwilę odpowiemy na te pytania, więc zapraszamy do czytania!

Lodówka z kostkarką – czy to dobre rozwiązanie dla mnie?

Mówiąc o lodówce Side by Side z kostkarką, nie można przejść obojętnie obok osób, które uważają kostkarkę za zupełnie zbyteczny gadżet. Lód możemy przecież uzyskać dzięki specjalnym formom lub kupić gotowe kostki w wielu sklepach. Czy w takim wypadku lodówka z kostkarką do lodu rzeczywiście może się okazać nieprzydatna?

Musimy pamiętać o tym, że kostkarka, podobnie jak wiele innych rozwiązań, ma za zadanie zapewnić nam komfort i wygodę. Lód w formach potrafi tworzyć się bardzo długo, natomiast ten kupowany w sklepie jest relatywnie drogi i dostarcza wielu problemów podczas transportu. Dzięki kostkarce wbudowanej w naszą chłodziarkę nie będziemy musieli przejmować się żadną z tych kwestii i zawsze będziemy mieli dostęp do świeżego lodu na wyciągnięcie ręki. Może się to okazać nieocenione podczas gorących dni lub kiedy zawita do nas rodzina bądź znajomi i będziemy potrzebowali wytworzyć sporą ilość lodu w krótkim czasie.

Lodówka Side by Side z kostkarką – czym jest Side by Side?

Dlaczego kostkarki do lodu najczęściej można spotkać w modelach lodówek typu Side by Side lub Multidoor? Żeby to wyjaśnić, odpowiedzmy najpierw na pytanie, czym w ogóle jest Side by Side. To określenie oznacza inny rozstaw drzwiczek w lodówkach niż standardowy. Lodówka Side by Side z kostkarką będzie miała dwoje osobnych drzwiczek, z których jedne będą prowadziły do zamrażarki, drugie natomiast do komory chłodziarki. Są one ułożone obok siebie, z czego wynika nazwa tych urządzeń.

Dlaczego lodówki z kostkarką to przeważnie modele Side by Side? Wynika to z prostej przyczyny, mianowicie ich gabarytów. W większej lodówce, jaką bez wątpienia jest lodówka Side by Side, łatwiej jest zmieścić specjalne urządzenie do lodu.

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką – czym różnią się poszczególne kostkarki?

Kostkarka kostkarce nierówna, więc sam zakup lodówki dwudrzwiowej z kostkarką nie gwarantuje nam, że będziemy zadowoleni z naszego nowego sprzętu. Podstawowym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest to, czy lodówka musi mieć dostęp do wody z sieci, żeby wytwarzać lód. Będzie się to wiązało z koniecznością odpowiedniego umieszczenia i podłączenia chłodziarki oraz wymianą filtrów. W innych modelach będziemy mogli znaleźć specjalny zbiornik na wodę do kostkarki, przy którym konieczne będzie jedynie jego napełnianie.

Poza tym parametrem kostkarki można podzielić na:

  • ręczne – gdzie konieczne będzie umieszczanie w kostkarce form z lodem;
  • automatyczne – gdzie produkcja lodu będzie przebiegała bez naszego udziału, jeśli oczywiście zadbamy o dostęp do wody.

Materiał powstał we współpracy z Samsung


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts