Które meble łazienkowe należy wybrać?

Meble łazienkowe na pewno wpływają na funkcjonalność całego pomieszczenia. Jeżeli zostaną one wybrane w odpowiedni sposób, będzie można cieszyć się funkcjonalnością łazienki, gdzie z przyjemnością będzie spędzać się dużą ilość czasu. 

Ważne są wymiary

Zanim jednak jakiekolwiek meble łazienkowe zostaną zakupione, liczą się wymiary pomieszczenia, a także wolna przestrzeń, która musi być obecna w tym pomieszczeniu. I tak przy umywalce, a także przy WC musi pozostać ok. 70 cm wolnej przestrzeni. Liczą się również boki, gdzie musi pozostać min. 20 cm wolnej przestrzeni, maksimum 30 cm wolnej przestrzeni. Jeżeli chodzi o wannę lub/i kabinę prysznicową to mowa jest o wymiarach ok 80x120cm wolnej przestrzeni. Ważna jest również sama wysokość, gdzie zostanie umieszczona umywalka (dla dobra pleców). Szacuje się, że górna krawędź umywalki powinna zostać umieszczona na wysokości ok. 75-80cm.

Wysokiej jakości meble łazienkowe

Nie można zaprzeczać, ale jest to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na zakup odpowiedniego wyposażenia. Warto sprawdzić, czy całe meble pokryte są lakierem poliuretanowym. Dzięki temu można być pewnym tego, że cała powierzchnia będzie odporna na wilgoć, jak również na zmienna temperaturę z jaką ma się do czynienia w tym pomieszczeniu. Drewniane meble muszą zostać zaimpregnowane w odpowiedni sposób, aby mogły pochwalić się solidnością i odpornością. Dobre przygotowanie mebli wpływa również na to, że będzie można je w sposób bezproblemowy i szybki wyczyścić. 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

http://ultimate-demi.org/czapraki-dla-wiekszego-bezpieczenstwa-i-komfortu-konia/ https://electraymartin.com/kask-jezdziecki-niezbedny-w-czasie-nauki-jazdy-konnej/ http://northtexaswish.org/krakow-idealny-wybor-na-twoje-zimowe-szalenstwa/