Klasyczne czy nowoczesne meble do salonu?

Urządzanie nowej przestrzeni mieszkalnej to ekscytujący, ale też wymagający proces pełen wyzwań. Przy dostępnych obecnie setkach mebli w przeróżnych stylach, dobór odpowiednich, wpasowujących się w gusta mieszkańców i do tego jeszcze funkcjonalnych, może nie być wcale prosty i oczywisty. Pierwszym pytaniem, jakie powinni sobie zadać domownicy, jest: „w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie”? Określenie preferowanego stylu to podstawa do projektowania wnętrza i jego wyposażenia. Najczęściej we wstępnych aranżacjach pojawiają się dwa najpopularniejsze: klasyczny i nowoczesny.

STYL KLASYCZNY

Klasyczny styl ma jedną ogromną zaletę, którą dominuje nad nowoczesnym: jest uniwersalny, tradycyjny, nie przeminie wraz ze stale zmieniającą się modą. Salon umeblowany w stylu klasycznym to często wykorzystanie drewna w różnych odcieniach, skór, obecność dywanów i eleganckich dodatków. Styl klasyczny cechuje się ciepłem, przytulnością i zapewnia mieszkańcom domową, przyjazną atmosferę. Daleko mu do surowości i chłodu, jaki często kojarzy się z nowoczesnym urządzeniem. Barwy w klasycznych salonach to brązy, kremowe biele czy żółcie. Meble nie będą wyróżniały się wyjątkowym designem, będą jednak eleganckie i ponadczasowe. Zazwyczaj pochodzą z jednego kompletu, będą więc dopasowane – stąd w klasycznych wnętrzach poczucie porządku i harmonii. Dodatki w postaci kwiatów, obrazów czy dywanów tylko dodadzą elegancji i tak już szykownemu wnętrzu.

STYL NOWOCZESNY

Styl nowoczesny to wielki trend ostatnich kilku lat. Bardzo często wybierany głównie przez młodych ludzi, którzy urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Charakteryzuje się prostotą (nieraz bardzo surową), schludnością, inteligentnymi rozwiązaniami i wysokim poziomem estetyki. Dominuje tam monochromatyczna kolorystyka, a najczęściej wykorzystywane barwy to biel, czerń i szarości. Występują również domieszki drewna, lecz jest to drewno surowe w stonowanych barwach. W bardziej stylowej wersji pojawia się przełamanie w postaci np. intensywnej limonki lub mocnej czerwieni. Jeżeli zaś chodzi o umeblowanie to również liczy się prosta linia, aczkolwiek chętnie przełamuje się ją jednym czy dwoma designerskimi meblami o oryginalnym wyglądzie – na przykład dwie proste, eleganckie, białe kanapy w towarzystwie modernistycznego fotela o nietypowym kształcie. Duże pole manewru jest również w kwestii dodatków, tekstyliów i oświetlenia. O ile w stylu klasycznym nie pojawiają się żadne elementy ekstrawaganckie, nowoczesne dodatki mogą dodać wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. Ledowe oświetlenie, wzorzyste zasłony czy dywany – dodatki bardzo mocno wpływają na całkowity wygląd pomieszczenia.

Więcej informacji oraz inspiracji na stronie http://nowoczesnemeble.co.pl/


Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

n-shine-sweet.com https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/