Dziecięca kraina fantazji

Dla każdego dziecka własny pokój jest ulubionym centrum zabaw, bezpieczną oazą i miejscem odpoczynku. Urządzając kąt dla pociechy, rodzice powinni zwracać uwagę zarówno na estetykę mebli i dodatków, jak ich funkcjonalność. Jak stworzyć przytulny, ciepły i bezpieczny pokój dla maluszka? Sprawdź!

Piękne meble dla najmłodszych

Pastelowe kolory, białe meble, duża ilość naturalnego światła i przestrzeń do kreatywnej zabawy  to podstawowe elementy, które tworzą charakter pokoju dla najmłodszego lokatora. Oferta sklepów meblowych zaskakuje. Najlepsi producenci oferują już nie tylko klasyczne regały, tapczany czy półki, ale niezwykle designerskie, przemyślane w najmniejszym calu zabudowy. Łóżka w kształcie samochodów czy  piętrowe konstrukcje łączące funkcjonalność łóżka, biurka i półek w formie zamku to tylko część propozycji, jakie oferują czołowi producenci (najciekawsze kolekcje znajdziesz tutaj: www.gama-sklep.com.pl). Ciekawym,  długofalowym rozwiązaniem jest zakup sprytnych mebli, które „rosną razem z dzieckiem”. Przy wyborze mebli dla dziecka zwróć uwagę na materiał – wybieraj gładkie powierzchnie, z których bez problemu usuniesz kredki, mazaki i farby. Warto wzbogacić aranżację o przestrzeń rozwijającą wyobraźnię i kreatywność. W tej roli doskonale sprawdzi się zwykła ściana! Aby sprawić dziecku wielką radość, wystarczy pokryć ją specjalną farbą tablicową.

Zadbaj o bezpieczeństwo maluszka

Za każdym rogiem aż roi się od elementów mogących zagrażać małemu dziecku. W pierwszych etapach życia, uczące się raczkować dziecko chwyta i ciągnie wszystko, co wpadnie mu w ręce. Aby regał z książkami był stabilny, przykręć go do ściany! Kolejnym krokiem na drodze do maksymalnie bezpiecznego mieszkania będzie zabezpieczenie wszystkich rogów silikonowymi nakładkami. Pamiętaj również, aby wszystkie kontakty zabezpieczyć zaślepkami!


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://inveno.com.pl/zakupy-dla-kazdego-jezdzca/ https://ecceo13-iof.org/iso-9001-na-czym-polega-wdrozenie-certyfikatu/ https://lashplicity.com/miedzynarodowy-certyfikat-fsc/