Dodatki w przedpokoju

Przedpokój jest uważany za mało funkcjonalny i trudny do umeblowania. Faktycznie – rzadko kiedy wpada tam naturalne światło, a nietypowa zabudowa sprawia, że trudno dobrać odpowiednie meble jednocześnie nie przytłaczając pomieszczenia optycznie. Jeśli jednak uda nam się dobrać chociaż jedną szafkę na buty i wieszak – będzie to sporym sukcesem. Warto zastanowić się, jakie dodatki sprawią, że to pomieszczenie będzie prawdziwą ozdobą mieszkania, witającą nadchodzących gości.

Jakie dodatki dobierać? Z pewnością takie, które będą pasowały stylem i kolorem do wystroju wnętrza. Popularne urządzanie pomieszczeń w stylu shabby chic sprawdzi się także tutaj – wykorzystane jasne kolory doskonale podkreślą jasne meble oraz dodatki. Dodatkowo możemy także kupić niewielkie zawieszki w formie domków czy tablic. Domki najczęściej służą do przechowywania kluczy wszystkich domowników. Zawieszki posiadają sympatyczne napisy, takie jak „Mój dom to moja twierdza” czy „Nie ma jak w domu”.
Oryginalną ozdobą może okazać się także… wycieraczka! Producenci umieszczają na nich zabawne napisy, które witają gości już od progu.

Oświetlenie

Niebagatelnym tematem jest oczywiście oświetlenie. W przedpokoju brak naturalnego światła, więc odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych jest naszym obowiązkiem. Dobrym pomysłem okaże się podwieszany sufit z kilkoma żarówkami LED. Dadzą one silne, jasne światło. Oświetlenie można umieścić także na ścianach. Ciekawym rozwiązaniem są także czujki światła, które samoistnie uruchomia oświetlenie jeśli w mieszkaniu zapanuje mrok.

Meble

Niewielki metraż przedpokojów sprawia, że meble musimy dobierać z wielką rozwagą. Niezbędne są szafki na buty oraz wieszaki. Dobrym pomysłem będzie poszukanie mebli o nietuzinkowej fakturze czy kolorze. Pomogą one nadać pomieszczeniu ciekawego charakteru.


Article Categories:
Publikacje

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts